De dag begon zo rustig: tijdens een goed door Duitse media bezochte persconferentie werden de plannen van de sober doch elegant geklede REM KOOLHAAS ontvouwd. Onder de goedkeurende blik van ambassadeur PETER VAN WALSUM doet REM het systeem van het 'traject' uit de doeken met behulp van een simpele maquette.
Tijdens de persconferentie presenteerde ook de eerbiedwaardige HANS HOLLEIN zijn plan voor de Oostenrijkse ambassade. Het moet gezegd worden dat ook HOLLEIN niet helemaal bestand was tegen de omnipresente REM. Zoals te zien is deed de grijze HOLLEIN alle mogelijke moeite ook wat aandacht te krijgen voor zijn ontwerp: hier dient hij de maquette van zijn ambassade op als een goedgetrainde kellner.
Een verwarde REM bestudeert nogmaals de schitterende maquette om een oplossing te zoeken voor een nijpend probleem dat volgens hem typisch Nederlands is: zowel architect als opdrachtgever waren vergeten plaats in te ruimen voor een erg belangrijk onderdeel van een ambassade: de VLAGGENMAST.
HANS HOLLEIN zorgde voor hilariteit door te vertellen dat hij die morgen nog te horen had gekregen dat in plaats van één wel drie vlaggenmasten nodig waren voor zijn ambassadegebouw.
Na de persconferentie reisde het gezelschap naar de andere kant van BERLIJN voor een lezing aan de TECHNISCHE UNIVERSITÄT. De collegezaal was echter absoluut niet berekend op een optreden van een MEGASTER en ondanks het feit dat elke vierkante centimeter van de zaal benut werd, moesten vele diep teleurgestelde studenten huiswaarts keren.
REM, komm doch bitte bald wieder nach Berlin!
Toen ging het weer terug naar AEDES voor de officiële opening van de dubbel-tentoonstelling 'twee ambassade ontwerpen: KOOLHAAS & HOLLEIN'. De galerie, het geesteskind van NAi directeur KRISTIN FEIREISS, was ook al niet berekend op de enorme toeloop van belangstellenden. Gelukkig was het goed weer en konden de mensen ook buiten een consumptie nuttigen. Alle aanwezigen beloofden later terug te komen om de tentoonstelling zelf te bekijken. Zullen zij dan ook de onthullende aantekeningen van een immer kritische KOOLHAAS vinden die op de achterzijde van de tekeningen zijn te zien?
Binnen sprak de bijzonder gekapte KRISTIN langdurig met de gedistingeerde ambassadeur van het KONINKRIJK DER NEDERLANDEN, PETER VAN WALSUM. Waarover zij het hadden moet helaas zelfs hier geheim blijven.
Ook voor de naaste medewerkers van REM bij dit project was het een feestelijke dag: de onvermoeibare CHRISTIAN MÜLLER, hier gekleed in een overhemd van de Zwitserse marine is één van de vele buitenlandse krachten bij OMA. ERIK SCHOTTE (R), de doorgaans zo goedlachse projectleider van de ambassade, moest nu de hele dag schuin achter REM staan om hem de antwoorden in te fluisteren op vragen van lastige journalisten, die continu om hem heen zwermden. Van de weeromstuit kon hij aan het einde van de dag even geen pap meer uitbrengen..







