Uit de 27 goede inzendingen hebben wij blind 3 winnaars getrokken die samen met een vriendje of vriendinnetje over de rode loper van het Architectuur Film Festival Rotterdam (AFFR) mogen schrijden. Kaarten voor de bruisende premièreavond op 29 oktober in Jeugdtheater Hofplein gaan naar Natasja Hogen, Sebastiaan Luiten en Tjeerd Schopman.
Als poedelprijs hebben wij daarnaast nog vijf dvd's te verdelen van de prachtige documentaire De Rijn van Lobith tot aan Zee (2007) van sterarchitectuurfilmregisseur Jord den Hollander. De gelukkige winnaars zijn Thomas van Schaick, Ton Span, Jaap Baselmans, Joris van Maastrigt en Bart Isings.
Alle prijzen komen zo snel mogelijk naar jullie toe!
De juiste antwoorden:
1 Wie ontwierp het gebouw in Amsterdam dat te zien is in de openingsscène van Jacques Tati's Trafic?
- In de openingsscène van Trafic figureert de RAI, ontworpen door Alexander Bodon (antwoord B).
2 Wie ontwierp de toren waar de gijzeling plaats vindt in de film Off Screen.
- Hoofdpersoon John V. voert zijn wanhoopsdaad uit in de Rembrandttoren, ontworden door Peter de Clerq (antwoord C).
3 Wie is de ontwerper van het bizarre Clamhouse uit Woody Allen's film Sleeper.
- Charles Deaton (antwoord B)
4 In welke stad staat een villa van Rem Koolhaas die best moeilijk is schoon te houden?
- De villa die de hoofdrol speelt in de film Koolhaas Houslife van Ila Bêka en Louise Lemoine, staat in Bordeaux (antwoord B).
5 Van welk Rotterdams gebouw glijdt Jacky Chan in de film Who am I.
- Dat is de Willemswerf aan de Boompjes in Rotterdam (antwoord C).
6 In welke film speelt Michelle Pfeiffer een architect.
- One fine day (antwoord C).
7 Welke architect ontwierp de betonkolos die een hoofdrol speelt in Gomorra.
- Franz di Salvo (antwoord A)
8 Wie van alle beroemdheden die ooit het AFFR hebben bezocht, is er nog niet geweest?
- Dit was een beetje een flauwe want verwarrende vraag. Geen van alle genoemde beroemdheden was ooit fysiek aanwezig op het AFFR, hoewel Koolhaas en Gehry (of een van hun gebouwen) wel op het doek schitterden. Dat was ook de inzenders die voor antwoord C (Brad Pitt) kozen niet ontgaan. Maar feiten zijn feiten dus we rekenen alle antwoorden goed.

