Excursie eerste circulaire bedrijvenpark
Excursie
Bij de ontwikkeling van het bedrijvenpark Ambachtsezoom, een decennium geleden, heeft het gemeentebestuur van Hendrik-Ido-Ambacht het besluit genomen voor een volledig circulaire aanpak van het bedrijventerrein en de gebouwen.
De uitdagingen van deze tijd, aandacht voor bewust gebruik van grondstoffen en natuurlijke energiebronnen, zijn omgezet in kansen voor een fundamenteel andere benadering van zowel de openbare en private ruimte als van de bijbehorende architectuur. De transitie naar de circulaire ontwikkeling gaat daarbij verder dan het gebruik en hergebruik van materialen. De pijlen zijn gericht op klimaat, energie, mobiliteit, economie, water, flora en fauna.
Het parklandschap, ontworpen door OD205, kent meerdere karakters qua schaal en vormgeving van de gebouwen en de buitenruimten. Dit is terug te vinden in de verschillende zones binnen het gebied. Het beeld van het park kenmerkt zich door een diversiteit aan gebouwen geplaatst in het groen, waarbij de gesloten gevelvlakken veelal zijn bekleed met groen en uitgevoerd zijn in circulaire materialen.
De excursie vindt plaats onder leiding van een betrokkene van het eerste uur, de gemeentelijk projectmanager dhr. Verhoef.
Onderdeel van het programma is een wandeling door het gebied en een bezoek aan een circulair uitgevoerd bedrijfsgebouw.
De excursie is gratis en start vanuit het gemeentehuis van Hendrik-Ido-Ambacht. Eigen vervoer is gewenst.
Aanmelden is verplicht via knowhow@lokaal.bna.nl