Archined
Zoeken
  • Artikelen
  • Onderzoek
  • Projecten
  • Vacatures
  • Agenda
  • Prijsvragen
  • Auteurs
  • Info

Handelskade Nijmegen

Vera Yanovshtchinsky architecten bv

fotograaf: Ronald Tilleman

fotograaf: Thea van den Heuvel

fotograaf: Ronald Tilleman

Fotograaf: Ronald Tilleman

Fotograaf: Ronald Tilleman

fotograaf: Thea van den Heuvel

Terug naar overzicht

Gerealiseerd?

Ja

Adres

Voormalig terrein De Gelderlander

Locatie

Nijmegen, Nederland

Opdrachtgever

BPD/ Standvast

Fotograaf

Ronald Tilleman, Thea van den Heuvel

Website

www.vya.nl

Categorie

  • 02 Woningbouw gestapeld

Omschrijving

De Lunet markeert de transformatie van het voormalige bedrijventerrein van dagblad De Gelderlander tot een aantrekkelijke stedelijke omgeving in hoge dichtheid. Een promenade en expressieve hoog- en laagbouw, met uitzicht op haven en rivier, bieden plaats aan een rijke verscheidenheid in woningen, horeca en bedrijven.
Het gebied bestaat in hoofdzaak uit twee onderdelen: een ‘veld’ met diverse gebouwen op een plint en een ‘solitair’ gebouw, de Lunet, met appartementen boven een commerciële plint, op de kop van het gebied.

In de plint van het ‘veld’ bevinden zich de entrees van de appartementengebouwen, commerciële ruimtes en een parkeergarage.
De woningen liggen aan een reeks gemeenschappelijke en verbonden kleurrijke tuinen boven op de winkelplint. De tuin kent een uitgekiend systeem van bewatering en biedt de bewoners naast uitzicht op de haven een rustig binnengebied dat dienst doet als long van het project, verkoeling biedt en een ontmoetinsplek is voor de bewoners.

Het structuur- en beeldkwaliteitsplan als ook het ontwerp van de winkelplint, de gebouwen Lunet, Havenkraan en Dock I, zijn van de hand van Vera Yanovshtchinsky architecten.

Share / print

  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Linkedin
  • Mail
  • Print